pranie dywanów

Łatwość sprzątania dzięki domowym sposobom

W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór wszelkich preparatów , które pomagają nam podczas sprzątania. Kuszą nas one kolorami i zapachami. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie; wszelkiego rodzaju płyny, odplamiacze, proszki, a także kapsułki.

 

   Reklamy zachęcają potencjalnego konsumenta do zakupu różnorakich środków, podkreślając ich znakomitość i skuteczność działania.  Prawda jest niestety mniej zachwycająca, ponieważ efekty nie zawsze są w stanie sprostać oczekiwaniom . Wszystkie reklamowane produkty są dość kosztowne, nieadekwatnie do wydajności.  Poza tym zapominamy, jak wiele negatywnych skutków ubocznych  powodują dla naszego organizmu i przyrody. Większość środków chemicznych posiada szkodliwe detergenty,  uczulające dzieci  i osoby dorosłe, borykające się z nadwrażliwością skóry.

   Używając ich często nasza skóra staje się sucha i zniszczona, a środowisko zanieczyszczone, ponieważ większość z nich nie ulega rozkładowi w momencie przedostania się do wód ściekowych. Domowe sposoby, które poniekąd znamy, są w dużej mierze skuteczne. Jednak nie praktykujemy ich ze względu na bogatą ilość środków czystości na rynku. Znały je już nasze babcie, które potrafiły zniwelować uporczywe plamy. Tak więc, wystarczy, że sami zaopatrzymy się w zapas naturalnych produktów, m.in.: soda oczyszczona, ocet , cytryna, a zauważymy, że efekt będzie taki jak dotychczas, ale za to niewielkim kosztem.

 

    Składniki naturalne służą nam najczęściej w kuchni, ale również mają cudowna moc usuwania trudnych plam, zacieków a nawet kamienia.

 

    Oto przykład:

 

    Sodą oczyszczoną bądź octem możemy myć nasze okna bez pojawienia się zacieków.

Przygotujmy 2 l wody i 2 łyżki octu bądź 2 łyżki sody oczyszczonej, a same okna wycierajmy gazetą lub miękką ściereczką. Efekt będzie zaskakujący.Sodą oczyszczoną bez żadnych obaw możemy umyć naszą lodówkę, ponieważ znakomicie pochłania nie przyjemne zapachy i wilgoć.

 

    Dana substancja nie zawiera szkodliwych toksyn, a także nie jest tworzywem palnym i trującym. Jeżeli po dokładnym umyciu lodówki z dodatkiem sody, pragniemy na dłużej zachować świeży zapach, to na dolnej półce umieśćmy talerzyk wyłożony gazetą, a na nim kawałek cytryny lub jabłka z goździkami. Takowa metoda otuli naszą lodówkę orzeźwiającym i  cytrusowym zapachem.

 

    Nieprzyjemnego zapachu pozbędziemy się również z obuwia. Wystarczy, że dosypiemy do naszych butów sody oczyszczonej i pozostawimy je na całą noc. Rano będziemy mogli cieszyć się ich długotrwałą świeżością. Przed założeniem obuwia należy jedynie pamiętać o dokładnym pozbyciu się nadmiaru sody.

 

    Ten naturalny składnik doskonale sprawdza się  podczas czynności, z którymi borykamy się w ciągu dnia codziennego, np: trudne do umycia osady po kawie czy herbacie, szorowanie kafelków oraz wybielanie tkanin. Pielęgnacja dziecięcych zabawek z użyciem sody również okaże się skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Każdy rodzic stoi na straży przestrzegania podstaw higieny, tj., aby ich dziecku nie wpadły w ręce zbyteczne i zabrudzone przedmioty. Gotowym roztworem wodnym z dodatkiem sody oczyszczonej bez obaw  możemy czyścić drewniane i plastikowe zabawki.

 

    Soda oczyszczona poza tym, że usuwa wszelkie i trudne zabrudzenia, to jest przede wszystkim całkowicie bezpieczna, a także nie rysuje powierzchni.Ocet, podobnie jak soda oczyszczona ma działanie dezynfekujące, a dzięki jego właściwościom z łatwością pozbędziemy się uporczywego kamienia, np. na słuchawce prysznicowej.

 

   Dobra rada:

 

    Baterię prysznicową owińmy ściereczką, zamoczoną wcześniej w roztworze wodnym z dodatkiem octu. Całość pozostawmy na 1 godz. Uzyskany roztwór wykorzystajmy na pozbycie się kamienia w wybranych przez nas miejscach.

 

    Dany sposób okaże się znakomitym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze. Tradycyjne środki niwelujące kamień, posiadają właściwości żrące oraz bardzo intensywny zapach. Natomiast naturalny sposób z użyciem wody i octu pozwoli nam na uniknięcie reakcji alergicznej. Składniki naturalne mogą odświeżać, neutralizować oraz czyścić. Dzięki nim nasz dom wypełni się czystością i zapachem bez zbędnego nadmiaru chemii, co pozytywne wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. A przecież komfort i bezpieczeństwo naszej rodziny jest najważniejsze.