pranie tapicerki łódź

Akcenty osobiste sposobem na upiększenie naszego mieszkania

    Istnieje, znane wszystkim powiedzenie, mówiące o tym, że diabeł tkwi w szczegółach. Ten artykuł ukaże Państwu, że rzeczywiście drobne akcenty osobiste, potrafią  gustownie odmienić każde pomieszczenie. Nasz dom to odzwierciedlenie nas samych. To jaki klimat tworzymy we własnym wnętrzu, mówi o naszym guście, zainteresowaniach oraz pasji.

Pamiętajmy również, że nadmierne gromadzenie wszelkiego rodzaju bibelotów, w celu upiększenia mieszkania do niczego nie prowadzi. Ich nadmiar spowoduje, że w pokojach zamiast harmonii, powstanie chaos. Czasami wystarczy kilka delikatnych poprawek, aby bez generalnych remontów, przestrzeń zyskała nowe oblicze..

    Oto kilka porad :

 

    Korytarz wejściowy jest miejscem, które powie nam jak będzie wyglądać dalsza część naszego domu. Pamiętajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Korytarz małych gabarytów zapełniony niepotrzebnymi meblami, które zajmują cenne miejsce traci swój urok. Wystarczy zamienić je na bardziej przestronne bądź nadzwyczajnej, pozbyć się ich.

 

    Utrzymanie porządku to kolejna ważna rzecz. Kilka razy w tygodniu pielęgnujmy nasze drzwi i klamki, obuwie odkładajmy zawsze na wyznaczone miejsce, a dla efektownego wyglądu ustawmy przed wejściem dwie donice z miniaturowymi krzewami lub roślinami.

 

    Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy większość swojego czasu. Zadbajmy, aby to miejsce było naszym azylem. Kolory ścian powinny być w jasnych odcieniach, a dla optycznego powiększenia naszego pomieszczenia, zawieśmy lustra. Następnie, czas na zasłony. Jeśli wybierzemy ciężkie i ciemne materiały, to sprawimy, że nie będzie docierać odpowiednia ilość promieni świetlnych. Wybierajmy delikatne i proste tkaniny w jasnej tonacji, które pobudzą nas do działania i dodadzą energii. Rośliny oczyszczają powietrze, dzięki czemu powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Ich pielęgnacja jest niezmiernie ważna, aby mogły cieszyć nas swoim widokiem. Żółknięcie i brązowienie liści mówi o nadmiernym podlewaniu, bądź trzymaniu ich w miejscu słabo oświetlonym. Raz na jakiś czas, zadbajmy o odpowiednie nawożenie roślin, które korzystnie wpłynie na ich wzrost. Kwiaty doniczkowe lub cięte otulą nasz salon świeżym zapachem i zielenią. Ograniczmy ilość mebli do minimum, to sprawi, że zyskamy dodatkowe miejsce. Zadbajmy o nastrojowe oświetlenie. Istnieje kilka rozwiązań, np.: oświetlenie podłogowe, stołowe i reflektory.

Zapachowe i ozdobne świece, także utworzą ciepłą atmosferę, która uprzyjemni nam niejeden wieczór.

pranie tapicerki łódź

    Kolejnym akcentem są poduszki. W tej kwestii możemy mieć duże pole do popisu, ponieważ na rynku mamy mnóstwo dostępnych wzorów, tkanin i motywów. Jeśli opatrzył nam się wygląd naszego salonu, to wymieńmy nasze poduszki lub poszewki na nowe. Bawmy się wzorami, jednakże w jednej tonacji, tworząc spójność. Puste ściany możemy udekorować ramkami ze zdjęciami. Wykorzystajmy jedną ścianę na utworzenie wykonanej przez nas galerii zdjęć. Ramki mogą być różnorakiej wielkości i kształtów, lecz pasujące do siebie wizualnie. Istnieje także kolejna forma przyozdobienia ścian. Są to wszelkiego rodzaju witraże, gotowe naklejki ścienne witrażowe oraz fototapety.  

 

    Łazienka, to pomieszczenie, podobnie jak salon, do którego powinno wpadać jak najwięcej światła. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to zadbajmy o odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne żarówki diodowe i taśmy Led oświetlą i zaaranżują nasze lustra, półki oraz wnęki. Jeżeli w naszej łazience przeważa kolor zielony, to dodajmy jej akcentu w tonacji żółtej, np.: dywaniki, ręczniki i doniczki. Kontrastowe i wyraziste dodatki ożywią wnętrze.

 

    Dodatki osobiste w łatwy i przyjemny sposób upiększą i otulą naszą przestrzeń. Chcąc dokonać zmian w domu nie musimy planować mnóstwo czasu na generalny remont. Tak naprawdę nie potrzeba wiele, aby na nowo urozmaicić nasze wnętrze. Wprowadzenie kilku drobnych akcentów i zmian, pozwoli na oddanie charakteru danego pomieszczenia. Co więcej, w każdej chwili możemy na nowo bawić się stylizacją, bez dużego nakładu pieniężnego.