pranie dywanów łódź

Pranie Dywanów – Sposoby

Zapewne każdy z nas posiada w domu dywan. Służy nam jako ozdoba naszego salonu czy pokoju dziecięcego. Obecnie w sprzedaży dywany zwracają naszą uwagę zaskakującym wzornictwem, oraz tkaninami wysokiej jakości. Nadają naszemu wnętrzu elegancji, a także tworzą miłą i ciepłą atmosferę. Utrzymanie ich w czystości to duża odpowiedzialność, ponieważ bardzo często są narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Ślady po tłustych potrawach, kredkach czy kawie sprawiają, ze tracą one swój urok.

Ten artykuł przedstawi Państwu kilka skutecznych  sposobów na czyszczenie oraz pielęgnację dywanów, dzięki którym na długo zachowają swój świeży wygląd.

pranie dywanów łódźPranie dywanów

Aby nasz dywan przez długi czas wyglądał  jak nowy, powinniśmy prać go minimum 1 raz w roku. Doskonałym rozwiązaniem jest posiadanie odkurzacza z funkcją prania. Jest  bardzo skuteczny, usuwa uciążliwe plamy i sierść zwierząt, natomiast ich mankamentem jest wysoka cena. Alternatywą są zatem środki do prania na mokro i sucho dostępne w każdym markecie.

Stosując proszek na sucho, wystarczy posypać nim dywan i odczekać pewien czas, a następnie usunąć brud odkurzaczem. Istnieją również pianki do spryskiwania bezpośrednio na plamy. Potrząsając kilka razy preparat, należy równomiernie rozprowadzić uzyskaną pianę, oraz odczekać kilka godzin do wchłonięcia. Piorąc na mokro możemy zastosować płyn do prania i kawałkiem firanki pocierać dywan, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Pamiętajmy, że dywany z długim włosiem wymagają znacznie więcej pielęgnacji.

Wszelkie zabrudzenia i plamy pozostawione przez długi czas stają się coraz mniej łatwe do usunięcia. Zatem jeżeli zdarzyło nam się wylać nasz ulubiony sok na dywan, to działajmy błyskawicznie. Ważne, aby wszelki brud nie pozostawał długo na jego powierzchni

Mając tak szeroki wybór detergentów na pewno wybierzemy odpowiedni do naszych potrzeb.

Domowe sposoby podczas czyszczenia dywanu

Istnieje kilka możliwości, aby bez użycia chemii pozbyć się plam z naszego dywanu. Naturalne środki, m.in. soda oczyszczona, ocet i mąka ziemniaczana są bezpieczne i nie zawierają substancji alergicznych.

Soda oczyszczona zastąpi nam proszek do sypania. Wystarczy, że rozprowadzimy dany środek po całym dywanie, odczekamy jakiś czas, a na samym końcu odkurzymy dywan. Niewielkim kosztem uzyskamy ten sam efekt, oraz pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Chcąc odświeżyć kolor dywanu należy przygotować roztwór z wody i octu,  zamoczyć w nim szmatkę, po czym delikatnie pocierać z włosem .

Bardzo ważną kwestią jest nie przemoczenie dywanu.

Jeżeli chcemy pozbyć się  sierści, to najszybszym sposobem będzie użycie gumowej rękawicy, którą należy przetrzeć dywan. Tłuste plamy z łatwością usuniemy stosując mąkę ziemniaczaną, która doskonale pochłania tłuszcz.

Miejmy na uwadze, że zabłocony i poplamiony dywan nie zrobi na nikim pozytywnego wrażenia.

Dołóżmy wszelkich starań, aby jego wygląd zachwycał nas czystością i świeżością.

Warto również skorzystać z pomocy fachowca

pranie dywanów