Pranie dywanów Łódź 5

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Dokonując zakupu odkurzacza, chcielibyśmy, aby był skuteczny, małych rozmiarów, w niskiej cenie oraz odpowiadający potrzebom alergików. Czym powinniśmy się sugerować wybierając odkurzacz, który ma nam posłużyć na długi czas? Ten artykuł ma za zadanie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Na rynku występują trzy główne rodzaje odkurzaczy, które są nam znane, m.in.: odkurzacze workowe, bez workowe, a także z  filtrem wodnym.
Pranie dywanów Łódź 4

    Każdy z tych odkurzaczy posiada zarówno wady, jak i zalety, ale zagłębiając się w działanie każdego, na pewno wybierzemy dla siebie odpowiedni model.

 

  • Odkurzacze workowe należą do najtańszych i najprostszych w obsłudze. Gromadzą zbędny kurz w workach papierowych, bądź tekstylnych. W przypadku nadmiaru kurzu, moc ssania ulega osłabieniu. Odkurzacze tego typu są mało skuteczne w pochłanianiu wszelkiego brudu oraz roztoczy, co nie jest korzystne dla alergików. Zaś ich zaletą, jest przystępna cena i łatwość obsługi. Dokonując zakupu warto wyposażyć się w  komplet worków.

Pranie dywanów Łódź 3Pranie dywanów Łódź 1

  • Odkurzacze bez workowe, zamiast worków posiadają plastikowy pojemnik, w  którym gromadzi się kurz. Zaletą jest fakt, iż po zapełnieniu pojemnika nie zmniejsza się moc ssania, jak to w przypadku odkurzacza workowego. Czynnością konieczną i priorytetową, o której nie można zapomnieć, jest dokładne czyszczenie komory oraz filtra po każdej zakończonej czynności. W przeciwnym razie, doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bardzo nie przyjemnego zapachu w naszym domu. Takowy odkurzacz skutecznie usuwa sierść i włosy. Jednak nie jest odpowiednim urządzeniem dla alergików, bowiem filtr przejawia tendencję do zapychania się. Cena takiego odkurzacza przewyższa koszt odkurzacza workowego.

dreamstimeextralarge_13117869

  • Odkurzacze z filtrem wodnym są  idealnym rozwiązaniem dla alergików. Nawilżają powietrze. Chcąc wypełnić dom nutą zapachową, wystarczy do pojemnika z wodą dodać kilka kropel olejku eterycznego, np. lawendowego. Zapach otuli i wypełni przestrzeń na długi czas. Odkurzacz wodny usuwa wszelkie niepożądane zanieczyszczenia pyliste. Należy pamiętać o dokładnym czyszczeniu i suszeniu pojemnika. Mankamentem może okazać się jego wysoka cena oraz dość obszerne gabaryty. W sklepach dostępne są dwa rodzaje odkurzaczy wodnych, m.in. odkurzacze z funkcją parową i piorącą.

 

    Dla osób borykających się z problemem alergii, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się filtry antyalergiczne ( HEPA), które pochłaniają wszelakie zanieczyszczenia i alergeny. Należy zwrócić szczególną uwagę na długość kabla, moc ssana, tonację jego pracy, a także kwestię gwarancji.

   Różnorodność modeli odkurzaczy jest bardzo widoczna. Każdy, z całą pewnością, znajdzie odkurzacz dostosowany do swoich potrzeb. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze wygórowana cena, czyni dany model najlepszym i godnym poświęcenia uwagi.